Mesindusalane õppesõit Karjala-Soome piirkonda

Toimumisaeg: 23.-26.august 2018

Sihtgrupp: mesinikud ja mesindushuvilised
 
4 päevane õppereis Soome loob võimaluse kohtuda Soome mesinikega, tutvuda erinevate mesilatega ja nautida imelist loodust. Sõidul sihtkohtadesse mesindusteemaline koolitus bussis, koolitajaks tuntud mesinike koolitaja Aleksander Kilk, kel endal mesindamise staaži üle poolesaja aasta. Õppesõidule on kinnitatud koolituskava ja see loob eelduse koolituse osalustasult tulumaksu tagastuse taotlemise.

Marsruut Eestis: Viljandi – Jüri alevik – Tallinn (Väljasõit Viljandi Bussijaamast hommikul kell 4.30, Jüri alevikust 6.15. Tallinna sadamas kogunemine kell 7.00 meie bussi juures.). Tagasisõidul laev jõuab Tallinna sadamasse kell 21.30 ja marsruut Tallinn – Jüri alevik – Viljandi.

Marsruut Soomes: Helsingi – Lahti – Kuopio – Punkaharju – Kerimäki – Kitee – Imatra – Lappeenrantaa – Kotka – Helsingi
Külastatavad kohad:
5-6 erinevat mesindusalast külastuskohta, s.h. mesinduskeskus – Korpiahon Hunaja OY – www.korpiaho.net. Mesinduskeskus on oma asukoha piirkonna suurim mesinduskeskus, kauplus ja mesinike kooperatiiv. Külastatavad mesilad on kõik erinevad, s.h. mahemesindus ja linnamesindus.
 
Meie teele jääb imeilusaid piirkondi Soomemaast. Esile võib tuua kindlasti sõidu Punkaharju seljandikus, mida peetakse Soome kõige ilusamaks piirkonnaks. See on keset järvistut 7 km pikkune kitsas seljandik ja eraldab teineteisest kahte järve. See looduse ime on kujundanud kitsad mäeharjad järvede vahele looklema. Kaunis männimets ja veteväljad – piirkond, mis on kaitse all Soome rahvusmaastikuna. Imepärane pilt, mis avaneb meile bussiaknast. Võimaluse korral teeme suplemispeatuse.

Näeme maailma suurimat puust kirikut Kerimäel oma ainulaadse sisustusega ja kuhu mahub tuhandeid inimesi.
 
Lappeenrantas saame näha võimsaid liivaskulptuure, mis kerkivad sinna igaks suveks ja alati erinevatel teemadel.
 
Võimaluse korral põikame sisse ka Savonlinna, mis on ümbritsetud järvedest ja kus linna sümboliks on suur võimas kindlus-keskagne kivist loss.
 
Ööbimiskohtade kirjeldus:
1.ööks on meil ööbimine erinevates puhkemajades Kuopio lähedal. Osad majad mugavustega (3-4- kohalised 35 m2, kööginurgaga, privaatne dušš ja WC, voodipesu. Soovi korral saab lisatasu eest maja kahele). Osad majad 2-kohalised, kuid ühise dušši- ja WC kasutamisega, puudub ka kööginurk ning voodipesu tuleks kaasa võtta. (Lisatasu eest üksinda majas). Kuid ümbrus on ilus ja õhtul võimalik korraldada grillimine koos mesindusteemalise aruteluga. Hommikusöök oma majakeses või lisatasu eest.

2.ööks on meil mugav ***hotell Kitees või samas piirkonnas. 3 -sed toad mugavustega (1 või 2-kohaline tuba lisatasu eest), maitsev buffet-stiilis hommikusöök. Õhtul võimalik restoranis einestada, tavaliselt on seal reedeti ka elav muusika.
 
3.ööks on meil mugav *** hotell Kotkas. Seal on meil 2-3-kohalised toad koos buffet-stiilis hommikusöögiga (1-kohaline tuba lisatasu eest). Võimalus kasutada traditsioonilist Soome sauna. Tubades TV koos sateliitkanalitega ja võimalus kohvi/teed keeta. Hotellis on restoran, võimalus õhtusööki nautida.
 
4-päevase sõidu osalustasu alates 270.-eurot.

Osalustasu sisaldab:
• Kõiki kulusid mugava reisibussi rentimisel (kütus, bussi ülevedu laevas, parkimistasud, bussijuhiga seonduvad kulud jmt.). Meie käsutuses on mugav 49-kohaline reisibuss, grupi suurus 25-35 inimest. Istekohad broneeritakse sõidule registreerimisel.

 • Laevapilet Tallinn-Helsingi-Tallinn
 • 2 hommikusööki hotellides buffet-stiilis
 • Majutus 3-kohalises toas (vt. täpsemat kirjeldust)
 • Mesindusalased kohakülastused
 • Tõlkimine soome keelest eesti keelde
 • Mesindusalane koolitus bussis
 • Reisijuhi teenus
 • Lisatasu eest:

 • Ööbimine 2-kohalises majutuses (kõik mugavustega) – lisandub 30 € kokku kõik ööd
 • Ööbimine 1-kohalises majutuses (hind sõltub 1.öö majakese valikust)) – al.70 € kokku kõik ööd
 • Hommikusöök laevas 11 € ettetellimisega/12 € laevalt ostes
 • Õhtusöök laevas 26 € ettetellimisega/30 € laevalt ostes
 •  

  Sõidu korraldaja: MTÜ Alustame Algusest (reisikorraldaja registreering TRE000757, majandustegevuse teate registreering 200979 – see loob eelduse tulumaksu tagastusele osalustasult kuni 20% 2018.aasta deklaratsiooni esitamisel).
   
  Registreerimine kuni 10.augustini või kuni kohti jätkub. Reis toimub, kui osalejaid on miinimum 25 inimest.
  Info telefonil 5029006 (Marianne Rosenfeld) või e-kiri:
  mesilaspere@gmail.com

  Comments are closed.