KÄSITÖÖHUVILISED – LÄHME KOOS LEEDU SUURIMALE KÄSITÖÖLAADALE

04.-06.märts 2016

Leedu kaitsepühaku Kazimierase auks toimub traditsiooniline Kaziukase laat Vilniuse vanalinnas. Selliste pidustuste korraldamine on au sees juba 17.sajandist. Kõikjalt Leedumaalt sõidavad kokku käsitöömeistrid, et oma valmistatut laada külalistele pakkuda. Kõige tähtsamaks ostuks peetakse verbat – kuivatatud lilledest ja taimedest valmistatud punutist. Palmipuudepühal viiakse see tänapäevalgi kirikusse ja pühitsetakse, et kodu oleks kaitstud.
Meie reis on rahulikus tempos kohtade külastamine. Piisavalt vaba aega Vilniuse vanalinnaga tutvumiseks reisi teisel päeval. Lisaks sellele Aqua-veepark ja IKEA kaubanduskeskus.

REISIKAVA

1.päev – SÕIT VILNIUSSE – ÕHTUNE EKSKURSIOON VANALINNAS

Väljasõit Tallinna Bussijaamast (Haigekassa eest) kell 6.30. Edasi kulgeb marsruut Jüri alevik – Rapla – Türi- Viljandi – Ikla – Vilnius. Kohvipaus Iklas ja lõunapaus Läti-Leedu piiri lähistel. Majutus vanalinna piirkonna hotellis*** „Panorama“, mis asub ajaloolistest linnaväravatest vähem kui 500 m kaugusel. Samuti asub lähedal turg. Õhtune jalutuskäik vanalinnas. Vilniuse kaunis vanalinn on territooriumilt üks suuremaid Euroopas ja uudistamist on seal palju.

2. päev – PÄEV VILNIUSES
Hommikusöök hotellis. Jätkub ekskursioon vanalinnas. Vaatame Koidu väravate kohale ehitatud kabelit, kuhu tulevad igal aastal tuhanded palverändurid, et tuua oma palved imettegevale jumalaema ikoonile. Tõuseme funikulööriga Gediminase torni, et imetleda linnapanoraami. Vilniuse katedraal ja katedraaliväljak kellatorniga, Leedu suurvürstide palee ning palju muud, mis tähelepanu väärib.
Tavapäraselt toimub keskpäeval suur rongkäik, millele saame kaasa elada. Piisavalt vaba aega laadamelu nautimiseks ja ostude sooritamiseks. Õhtul võimalus külastada „Vichy“-aqua veeparki, buss viib ja toob. Veepargi sissepääsu pilet tuleb osta ise.

3. päev – TAGASI KOJU – kaubanduslik peatus IKEA-s
Hommikusöök. Teel koju külastame IKEA kaubanduskeskust, mis Vilniuses avati 2013.aastal.
Söögivõimalused Leedu-Läti piiri lähistel ja Iklas. Buss sõidab marsruudil Ikla-Pärnu-Tallinn-Jüri alevik – Rapla-Türi-Viljandi.

 
Osalustasu sisaldab:
* Sõitu mugavustega bussis – partneriks „Hansaliinid“
* Majutust mugavas hotellis, koht 2-kohalises toas
* 2 hommikusööki
* Reisijuhi teenust
Bussis istekohtade valik registreerumisel. Lapsed kuni 12.aastat sõidavad kaasa vaid majutuse hinnaga. Küsi lastele pakkumist.
Osalustasu ei sisalda:
* Tasulisi sissepääsusid
* Söögipeatusi teel
* Tervise- ega tõrkekindlustust (kindlasti soovitatav teha)
Reisil peab olema kaasas ID kaart (kehtivusega vähemalt 3 kuud).
Registreerimine reisile kuni 15.veebruar.

Registreerumine e-kirjaga: rosenreisid@gmail.com või telefonil 5029006.

Palun kindlasti tutvuda meie kodulehel olevate reisitingimustega.

Comments are closed.