Kesk-Norra ringreis

Põhjalik Kesk-Norra ringreis – mäestike vahel keerlevad teed oma tõusude ja langustega, võimsad kosed suure vetevooga, fjordide ületused ja palju muud huvitavat.
 
Meie marsruudi märksõnad alates Rootsimaal laevast väljudes: Stockholm (linnas ei peatu) – Oslo – Holmenkollen – Geilo – Hardangervidda platoo – Vøringfossen – Eidfjord – Bergen – Briksdali liustikud – Stryn – Trollitee ja Kotkatee – Trondheim – Lillehammer – Kristinehamn – Örebro -Stockholm

11.-20.juuni 2015
 
Sõit kestab kokku 10 päeva. Ööbimised 2-kohalistes mugavustega tubades. Grupi maksimum suurus 42 inimest. Bussi istekohad valitakse registreerumise järjekorras.
 
1. Päev
Ärasõit Eestist neljapäeval, 11. juunil. Sõit mugavustega bussis marsruudil Viljandi – Pärnu – Jüri – Tallinn. Buss väljub Viljandist orienteeruvalt kell 13.00 (kellaajad täpsustatakse osalejatele).
Sadamas peame olema hiljemalt kell 16.45, kus kohtume Tallinnast tulijatega.
 
4-sed B-klassi kajutid. Kiirel rageerimisel ja lisatasu eest on võimalik saada 2-kohalisi kajuteid. Sõidame Tallinki mugava laevaga. Tutvu tingimustega tallink.ee.
 
Võimalus tellida lisatasu eest laevas õhtusöök. Eeltellimusega 29.-eurot/laevast 31.-eurot (hind seisuga 01.01.2015)
Laeval meeleolukas kultuuriprogramm, mis lõpeb alles mitu tundi peale keskööd.
 
2. Päev
Reedel, 12. juunil jõuame kella 10-ks Stockholmi. Eelnevalt on võimalus süüa hommikusööki rikkalikus buffet-lauas. Hind ettetellimisega 10.50/laevast 11.50 (hind seisuga 01.01.2015)

Võtame suuna kohe Norra poole. Teel vaid lühikesed jala- ja seljasirutuspeatused. Bussist saadaval peatumise ajal kuumad joogid (tee, kohv, kakao – endal kindlasti kaasa võtta joogitass, soovitav termokruus koos kaanega).
Bussis tutvustame Rootsimaa elu-olu ja läbisõidetavate kohtade ajalugu.
 
Õhtupoolikul jõuame Norra pealinna Oslosse. Pika sõidu lõpetamiseks teeme jalutuskäigu kuulsas Vigelandide skulptuuride pargis. Enam kui 600 figuuriga 212 skulptuuri kujutavad inimese elu sünnist surmani. See on Norra üks populaarsematest kohtadest, mida igal aastal külastab üle miljoni turisti.
 
Majutumine mugavas kesklinna hotellis 2-stes tubades, näiteks Toomkirik ja kuningaloss on vaid jalutuskäigu kaugusel (ca 400 m)
Vaba aeg omapäi linnaga tutvumiseks (linnakaardid saab hotellist).
Soovijatega aga teeme ühise jalutuskäigu.
Hotellis olemas kohvi/tee/kakao aparaat, kust kuuma jooki saab ööpäevaringselt.
 
3. Päev.
Laupäev, 13. juuni. Kerge homm ikusöök ja seejärel veel põgus tutvus linnaga.
Oslost lahkudes külastame Holmenkolleni suusakeskust. Muuseumi külastus ja torni minek lisatasu eest.
 
Enne ööbimiskohta jõudmist imetleme veel Torpo püstpalkkirikut, mis on pärit 12.sajandist ja kutsub kohe end pildistama. Samuti jääb meie teele imeilusaid vaateid kaunist Norra loodusest.

Ööbima jõuame Geilosse, kus majutume mugavatsse *** majakestesse. Puhkemajad asuvad mäenõlvadel, seal on olemas köögivarustus, saun, puhkenurk koos televiisoriga. Ei mingit lisatasu vee eest, nagu tavapäraselt Norra mägimajakestes. Kõik toad 1-2-kohalised. Kaasa võtta oma voodipesu koos käterätiga või rentida kohapealt lisatasuga (tellida koos reisiga). Õhtusöök ja järgmise päeva hommikusöök omal käel.
 
4. Päev.
Pühapäev, 14. juuni
Varajane äratus. Meie eesmärgiks on jõuda võimalikult varakult Bergenisse, kuid enne jääb meile teele väga palju looduslikke kauneid kohti.
 
Kui võimalik, siis teeme läbipõike Siidri-talusse, kus degusteerime erinevaid siidreid ja lõunatame järgmises Norra talus, kust saab kaasa osta kohalikke tooteid. (See lisandub reisihinnale ja kokkulepped täpsustuvad veebruari alguseks).
 
Sõit üle Hardangervidda platoo, kus tee kõige kõrgem punkt läbib 1100 m kõrguse. Ületanud mägismaa, jõuame jääajal tekkinud võimsasse püstloodis kaljuseintega Mabodaleni orgu. Seal asub Norra kauneim kosk – Vøringfossen, kus vesi tuhiseb püstloodis alla 182 m kõrguselt.

Sõidame üle Eidfjordi, meie teele jääb palju tunneleid ja õhtupoolikul jõuame Bergenisse – vanasse võluvasse hansalinna.
 
Majutume kesklinna piirkonnas mugavas hotellis 2-stes tubades.
 
Vaba aeg tutvumiseks linnaga. Võimalus sõita näiteks funikulööriga Floyeni mäe tippu linna imetlema (edasi-tagasi 80 NOK) või lihtsalt jalutada Bruggeni kaldapealsel ja külastada kuulsat kalaturgu.
 
5. Päev.
Esmaspäev, 15.juuni
Ühine hommikusöök buffet-lauas ja suhteliselt varajane väljasõit hotellist. Jätkame teekonda mägede poole. Meie teel on järjest kõrgemad mäed, kaunimad mägijärved ja fjordid. Praamisõit üle pikima Norra fjordi Sognefjordi. Maailma mastaape arvestades on see fjord aga 2.kohal.
 
Liigume edasi Briksdali liustikute poole. Jalgsimatk liustikele rahulikus tempos edasi-tagasi võtab aega kuni 3 tundi, kuid võimalik sõita sinna ka “trolliautoga” (lisatasu eest).
 
Hilisõhtuks jõuame ööbima Stryni. Hotellis on 2-kohalised mugavustega toad koos rikkaliku õhtu- ja hommikusöögiga.
 
6. Päev.
Teisipäev, 16. Juuni
Ühine hommikusöök buffet-lauas. Selle päeva sihtpunktiks on meil Trondheim – iidne linn oma võimsa katedraaliga ja Püha Olavi legendiga.

Aga enne seda on meil tunniajane laevasõit Geirangerfjordil, mille kallastel tormavad mägedest alla ca 1000 m kõrguselt oma ilu poolest kuulsad, seitsme õe ja peigmehe kosed. Sellele järgneb kurviderohke Kotkatee ja kuulus turismimagnet Trollitee – 950 m tõusu ja laskumist koos oma 11 kurviga. Teele jääb ka kuulus maasikaorg oma paljude maasikaväljadega.
 
Õhtuks jõuame Trondheimi. Ööbime kesklinna mugavas hotellis, 2-sed toad.
Vaba aeg ja tutvumine linnaga. Hotellis saadaval üksikasjalikud linnakaardid.
 
7. Päev.
Teisipäev, 17. Juuni
Ühine hommikusöök buffet-lauas.
Põgus tutvumine veel linnaga, et vaadata üle kuulus Trondheimi Toomkirik ja muud vaatamisväärsused ning seejärel alustame liikumist Lillehammeri suunas.
 
Ööbimine Lillehammeri piirkonna mägihotellis. 2-kohalised mugavustega toad. Võimalus ettetellimisega õhtusöök.
Püüame sel õhtul natuke varem majutuskohta jõua, et nautida saunamõnusid ja terassilt vaadet mägedele. Ööbimiskoht on mägede vahel, meie teele võivad jääda looduses vabalt karjatatavad lambakarjad. Lihtne hotell asub järve kaldal, kus saab õhtul minna kanuuga sõitma. Samuti on võimalus nautida saunamõnusid koos basseiniga või mängida näiteks lauatennist.

8. Päev.
Kolmapäev, 18.juuni
Ühine hommikusöök buffet-lauas ja seejärel sõidame Lillehammerisse. Külastame soovijatega Lillehammeri kuulsat vabaõhumuuseumit (sissepääsupilet lisatasu eest). Teistel vaba aeg omapäi linnas.
 
Ööbimine on aga juba Rootsimaal, imekauni Vänerni järve kaldal asuvas lihtsas majutuskohas (erinevad toad 2-le, kuid oma voodipesu jälle kaasa. Üldkasutatavad jagatud ruumid koridoris).
 
9. Päev.
Neljapäev, 19. juuni
Hommikusöök buffet-lauas.
Kuna esimesel päeval me sõitsime väga kiirelt Rootsimaa läbi, siis nüüd on meil natukene aega nautida Rootsimaa järvede piirkonda ja teeme kiirtutvuse Örebro linnaga.
 
Laeva peame jõudma oma pileteid välja lunastama kell 16.00 paiku ja laev väljub kell 17.45.
Laevas 4-sed B-kajutid. 2-kohalised kajutid juurdemaksuga ja õhtusöök lisatasu eest.
Laevas loomulikult meeleolukas kultuuriprogramm.

10. Päev.
Reede, 20. juuni
Tallinna jõuame kell 10.00. Soovijatele hommikusöök buffet-lauas. Võimalus ka ette tellida.
Buss sõidab marsruudil Tallinn – (sadamast bussijaama) – Jüri alevik – Pärnu – Viljandi.
 
Hind sisaldab:
• Sõit koostööpartneri „Hansaliinid“ mugavas reisibussis (WC, seisuaegadel võimalik juua kuuma teed/kohvi, DVD/CD, mugavad istmed, mida saab laiemaks tõmmata) koos väga staažikate juhtidega, kel on juba Euroopa sõidu kogemust üle 20 aasta.
• kuumad joogid bussis (kohv,tee, kakao)
• teemaksud ja parklatasud
• laevas B-4 kajut
• ööbimised mugavustega 2-kohalistes tubades (vt. kirjeldusi iga päeva juures)
• hommikusöögid Oslos, Bergenis, Strynis, Trondheimis; Rootsi majutuses
• Rikkalik buffet-stiilis õhtusöök Strynis (väärtusega 30.-eurot)
• kõik praamipiletid fjordidel (3 sõitu)
• giid-grupijuht
 
Hinnale lisandub soovi korral:
• hommiku- ja õhtusöögid laevas (10.50/29.-)
• 2-kohaline kajut
• Tervise- või reisitõrkekindlustus (sõltub vanusest ja tervisekindlustus on kohustuslik)
• Tasuliste sissepääsude piletid soovi korral
 
Soovijatele täpsem info telefonil 5029006 (Marianne Rosenfeld) või e-kirjaga: alustamealgusest@gmail.com
 
Osalustasu tasutakse eelnevalt väljastatud arve alusel. Eelnevalt palun tutvuda Reisikorraldaja tüüplepinguga meie kodulehel alustamealgusest.ee
 
Reisi korraldajaks MTÜ Alustame Algusest (reisiettevõtja registreering TRE0000757) kaubamärgiga RosenReisid.
 
Korraldajad jätavad endale õiguse teha programmis muudatusi, kui need on tingitud ilmastikuoludest ja ettenägematutest olukordadest või muuta päeva marsruuti vastavalt otstarbekusele.
 
Tagasi ülesse

Comments are closed.