Lahemaa ja apiteraapia

Rutiinist välja – meid ootavad Lahemaa mõisad ja vestlus apiteraapiast 27.-28.jaanuaril 2018
 
Olulised märksõnad reisil:

• Saame teada, mis on apiteraapia ja kuidas on võimalik seda ise igapäevases elus oma tervise tarbeks kasutada
• Meid ootab kolm kaunist Lahemaa mõisa
• Tuleme välja argipäeva rutiinist ja laeme uue energiaga oma akusid.

Mugav reisibuss sõidab marsruudil Viljandi – Jüri alevik – Tallinna Bussijaam – Lahemaa mõisad.
Esimene pikem peatus on lõunapausiks ehtsas Eesti kõrtsus, kus süüa pakutakse kui muiste. See kõrts asub Lahemaa metsa veerel ja on hubase vanaaegse interjööriga. Kindlasti juba mõistsite, et jutt on Viitna Kõrtsist. Sealses Matsikambris leiavad kõik teelised endale meeldiva kõhutäie.
Päeva teises osas saame osa Sagadi mõisa muinasjutust. Selle mõisa ajalugu ulatub rohkem kui 500 aastat tagasi. Ja mõis oma punaste kivikatustega, valgeks lubjatud kaaristutega, kellatorni ning teiste saksapäraste korrektsusega paigutatud roosa-valgete hoonetega lihtsalt kutsub lähemalt uudistama.
Seal saame osa Eestimaa Hollywoodist. Sagadi mõis on olnud 8 mängufilmi võttekohana enim kasutatud paik Eestis, kui suuremad linnad välja jätta. Meid ootab seal meelelahutuslik programm, kus saame värskendada mälu Eesti silmimuusika teemadel ning otsida filmidesse sisse jäänud apse ja äpardusi.
Õhtul võtab meid vastu Vihula mõis oma luksusliku majutusega, kus kõik toad on omapärase iluga. Tunneme end tõeliste mõisaprouade ja –härradena. Soovijad saavad teha jalutuskäigu mõisa imelistel radadel.
 
Teisel hommikul ootab meid väga rikkalik hommikusöök. Peale seda on soovijail tunnikene aega jalutada ka päevavalguses mõisa radadel ja uudistada ümbrust. Näiteks tuleks kindlasti heita pilk peale vesiveskile, kus praegu asub külastuskeskus ja väljapanek Vihula mõisa ajaloo kohta.
Sagadist lahkudes ootab meid Palmse mõis, kus teeme kohaliku giidiga jalutuskäigu.
Enne kui asume koduteele, teeme veel kord einestamiseks pausi juba tuttavas Viitna kõrtsis.
Bussisõidul sihtkohtadesse ja tagasi räägime apiteraapiast – mis see on, kuidas saame kasutada seda oma tervise hüvanguks. Sellealaseid tarkuseid jagab Astrid Oolberg, kes igapäevaselt on ametis proviisorina apteegis, kuid hobideks on mesilastega tegelemine ja apiteraapia alaste teadmiste kogumine ning teistega jagamine.
Reisijuhiks on Marianne Rosenfeld, kes igapäevaselt töötab Eesti Mesinike Liidus tegevjuhina, kuid hobideks on reisimine ja reiside korraldamine.
Rahaline panus teadmiste ja emotsioonide omandamiseks on 90.- eurot.
 
Hind sisaldab:

• Mugava reisibussiga seonduvaid kulusid
• Majutust Vihula mõisa 2-kohalises mugavas standardtoas (mitmekanaliga TV, tasuta Wi-fi, föön, toas kohvi- ja tee valmistamise võimalus)
• Väga rikkalik hommikusöök
• Sagadi mõisa külastus
• Palmse mõisa külastus
• Üllatuskingitus
 
Lisanduvad kulud (soovi korral ja ise makstes):
• Lõunasöök mõlemal päeval Viitna kõrtsis
• Õhtusöök Vihula mõisas
 
Reisile registreerumiseks helistada 50 29 006 või kirjutada rosenreisid@gmail.com

Comments are closed.