Lätimaa ja apiteraapia

Elamusterohke õppereis Lätimaale koos apiteraapiaga.
 
Lätimaad teame me kõik – kes rohkem, kes vähem. Aga alati leidub veel kohti, mis veel nägemata või ka lihtsalt üle vaadata. Lisaks sellele saame reisil teada ka seda, mis on apiteraapia ning kuidas me ise seda saame igapäevaselt oma heaoluks kasutada, et ikka oma tervist hoida ja haigusi ennetada. Täpsemat infot apiteraapia kohta saad ka meie reklaamlehelt.
Sõidu vältel saate palju infot ka kunagisest Kuramaa hertsogiriigist ja läbitavatest kohtadest.
 
Sõidu toimumise aeg: 26.-29.juuni 2017
Bussi marsruut: Tallinn – Jüri alevik – Tartu – Viljandi – ja edasi ikka Lätimaa poole.
 
1. päev

Teeme peatuse Konu veskis, kus jahvatatakse teri ja töödeldakse villa 100-aastaste masinatega. Võimalus osta villast lõnga, tekke ja patju.
Kas Sa tead Turaida Roosi ja legendi temast? Kas oled käinud Gauja ürgoru kaldal asuvas Gutmani koopas, mille kõrgus on 10, laius 12, sügavus 18,8 m? Avastame üheskoos neid saladusi.
Lõunasöögiks õdus kohvik, kus igaüks saab oma soovi järgi einestada.
Ööbimine Siguldas mugavas hotellis.
 
2. päev

Peale hommikusööki võtame suuna Lätimaa „Hollywoodi“ poole. Cinevilla kinolinnakus astume kui ajamasinasse. Näeme, kuidas nägi välja Riia umbes 100 aastat tagasi ja heidame üldise pilgu filmitegemise kulisside taha.
Edasi ootavad meid Riezupe koopad, mis on ühed pikimad maa-alused koobaslabürinte Baltikumis. Kohaliku giidi saatel, kes räägib vene keeles, saame sinna siseneda. Kes seda ei soovi, siis neil on lihtsalt mõnus ajaviitehetk ilusas looduses.
Lõunasöögipaus on kunagises Kuramaa hertsogiriigi pealinnas Kuldigas. See on stiilne ja maaliline provintsilinn, mis kohe kutsub jalutama. Meie teeme jalutuskäigu üle Venta jõe silla ja vaatame Euroopa kõige laiemat juga (249 m). Vaba aeg linnakeses rahulikuks jalutuskäiguks.
Jurkalne pankrannik on koht, kus avaneb imeilus vaade merele. Kes aga laskuvad trepist alla, siis nendele veel lisaemotsioone imeilusate vaadete näol.
Ventspils, tuntud kui lehmade paraadi linnana, ootab meid aga majutuma mugavasse hotelli.
 
3. päev

Selle päeva märksõnad on lossid ja sirelid.
Enne kui Ventspilsist lahkume, saame soovi korral sõita Liivi ordu lossi juurde. See on ainus Kuramaa orduloss, mis on säilinud tänapäevani.
Dobele Sireliaed – Euroopa üks suuremaid. Aias on sirelite kollektsioon 130 sordi ja hübriidiga. Kuna tänavune kevad on meile vembu visanud, siis on lootust, et näeme veel sirelite õiteilu. Kui aga sirelid on õitsenud, siis võime soovi korral selle kohakülastuse ka ära jätta, sest päev on täis veel mitmeid ilusaid kohti.
Jaunpilsi loss – rüütliloss vanusega üle 700 aasta. Põnev tutvumisrekt lossisaalides keskaegse munga ja lossidaami seltsis, millega kaasneb ka iidse lossiveini degusteerimine.
Rundale loss – imeilus ja silmapaistev barokk- ja rokkokoostiilis arhitektuurimälestis Lätis. Ja loomulikult imetleme lillede ilu avaras barokkstiilis aias.
Ööbimine Jelgavas, mugavas hotellis.
 
4. päev
Jelgava loss koos Kuramaa hertsogite hauakambritega. Sisenemine sinna loomulikult vabatahtlikult.
Asume kodu poole sõidule. Soovi korral Riia turu külastus.
Tagasitee alates Iklast kulgeb marsruudil: Ikla – Viljandi – Tartu – Jüri alevik – Tallinn
 

Investeering iseendasse ehk 4-päevase õppereisi osalustasu on 220.-eurot.
See sisaldab:
• Mugavat bussi „Hansaliinidelt“ (koht bussis valitakse registreerumisel, kiirematel võimalus istuda üksinda 2-kohalisel pingil. Bussi suurus 49 kohta, kuid grupi suuruseks 35-40 osalejat)
• Majutust 2-kohalises toas (1-kohaline tuba lisatasu eest)
• 3 hommikusööki
• Giid/reisisaatja
• Apiteraapia alane koolitus bussis

Lisatasu eest:
• Tervisekindlustus
• Tasulised sissepääsud (2016.aasta andmetel orienteeruvad hinnad)
  Konu veski 1.50
  Riezupe koopad 4/3 €
  Cinevilla 3€
  Dobele Sireliaed 3€
  Jaunpilsi loss (täpsustamisel)
  Rundale loss 7.50 (lühem ringkäik koos aiaga), 9.00 (pikk ringkäik koos aiaga)
  Jelgava lossi hauakambrid 3€
• Lõuna- ja õhtusöögipausid
Registreerimine reisile e-kiri: rosenreisid@gmail.com või telefonil 5029006 (Marianne Rosenfeld)

Comments are closed.