Läheme Leedu Mesindusfestivalile!

Leedu mesindusfestival – toimub juba 41.korda Välja müüdud
4.-6.august 2017

See festival on kõigile, nii mesinikele kui meesõpradele või lihtsalt huvilistele, kes sooviksid lõbusalt veeta 3 päeva. Ja nende päevade jooksul kogeda palju elamusi.

Mõningane loetelu tegevustest festivalipäeval:
* Osavõtt rongkäigust – ei ole vaja palju käia, aga olla osaline mitmetuhandelises rahvahulgas, kes liigub oma seltside lippude, vappide ja muu atribuutika saatel festivali avamisel, see loob wow-efekti.
* Eelnevalt on olnud kiriklik missa, kus pühitsetakse mesi. Kui me ka leedu keelest aru ei saa, siis selle pidulikkuse tunnetamine ületab kõik ootused.
* Juba keskpäeval algavad kontserdid, mis kohe kutsuvad ka ennast jalgakeerutama ning see tegevuski algab tavaliselt väga varakult.
* Laadamelu – ostlemist jätkub kõigile – mesinikele ja meetarbijatele.
* Keskpäeval katame oma pikniku laua, grillime liha ja vorste ning sööme muud head-paremat ning see laud jääb kaetuks hiliste õhtutundideni.
* Jõukatsumised mesindusvaldkonnas.
* Meetoodete degusteerimine.
* Jne. Jne.

Festivali päevaks on 5.august. Kuna algus on tavapäraselt juba hommikul kell 10-11, siis meie asume teele päev varem. Ööbime Romantic Boutique & SPA **** hotellis Panevežyse linnas.
 
See 4-tärni SPA hotell paikneb Baltikumi esimeses, 19.sajandi mehaanilises jahuveskis, mis on kaunilt renoveeritud ja sisustatud. Toad on stiilsed, šeifi, töölaua ja privaatse vannitoaga. Ja kõigele lisaks on hotellis ka sisebassein.
Hommikul saame restoranis süüa vaheldusrikast hommikusööki rootsi lauas. Lisaks on seal saadaval lai valik vene ja rahvusvahelisi roogi.
Ja meie ööbime seal mõlemad ööd, jõudes reede õhtul kohale sellisel ajal, et soovijatel võimalik kas külastada SPA-d või nautida õhtusööki restoranis.
 
Buss sõidab marsruudil Tallinna Bussijaam – Jüri alevik – Viljandi – Pärnu – Ikla – Panevežysis. Peatused teel. Näiteks Iklas ja Bauskas, heites pilgu peale sealsele kindlusele.

Festivali osalustasu on 185 €
See sisaldab:
– Sõitu mugavas suures reisibussis
– Ööbimisteks kohta 2-kohalises mugavustega toas
– 2 hommikusööki
– Festivali toitlustus (piknik alates lõunast kuni hilise õhtutundideni koos kergete jookidega)
– Festivali pääset
 
Sõidu korraldajaks Eesti Mesinike Liidu Koolituskeskus koos Reisikorraldaja MTÜ Alustame Algusest (registreering TRE000757). Leedu mesindusfestival on pikaajaline traditsioon. Igal aastal korraldatakse see erinevas Leedu piirkonnas. Meie läheme sinna juba 6.ndat aastat järjest, aga sel aastal viimast korda ja siis võtame suuna järgmistele festivalidele.
Kes veel ei ole sealsel festivalil osalenud, siis tule meiega! Meil on hea seltskond ja meiega on lõbus ning tunned end turvaliselt. Oled oodatud!
 
Osalemiseks saada kiri Mariannele e-kirjaga: mesilaspere@gmail.com või helista telefonil 5029006. Seejärel saadetakse osalustasu maksmiseks välja arve. Registreerumine kuni 20.juulini või kuni kohti jätkub.
Kohtumiseni festivalil!
  

  

Comments are closed.