Leedu mesindusfestival

Leedu mesindusfestival – toimub juba 42.korda
3.-5.august 2018.

See festival on kõigile, nii mesinikele kui meesõpradele või lihtsalt huvilistele, kes sooviksid ühel ilusal augustikuisel nädalavahetusel meeleolukalt aega veeta ja nende päevade jooksul kogeda palju elamusi.
 
Mõningane loetelu tegevustest festivalipäeval:

 • * Osavõtt rongkäigust – ei ole vaja palju käia, aga olla osaline mitmetuhandelises rahvahulgas, kes liigub oma seltside lippude, vappide ja muu atribuutika saatel festivali avamisel, see loob wow-efekti.
 • * Osalemine kiriklikul missa, kus pühitsetakse mesi. Kui me ka leedu keelest aru ei saa, siis selle pidulikkuse tunnetamine ületab kõik ootused.
 • Juba keskpäeval algavad kontserdid, mis kutsuvad ka ennast jalga keerutama ning seegi tegevuski algab tavaliselt väga varakult.
 • Tantsulusti erinevate ansamblite saatel jätkub keskööst kauemgi.
 • Laadamelu – ostlemisvõimalused kõigile – mesinikele ja meetarbijatele.
 • Keskpäeval katame oma pikniku laua, grillime erinevaid lihatooteid ning sööme muud head-paremat ning see laud jääb kaetuks hiliste õhtutundideni.
 • Jõukatsumised mesindusvaldkonnas.
 • Meetoodete degusteerimine.
 • Jne. Jne.
 • Festivali päevaks on 4.august. Kuna algus on tavapäraselt juba hommikul kell 10-11, siis meie asume teele päev varem. Ööbime Jelgavas mugavas hotellis. Hommikul saame restoranis süüa vaheldusrikast hommikusööki rootsi lauas.
  Esimesel päeval külastame võimalusel ühte mesinikku, kelle juures saame degusteerida erinevaid meejooke ja rääkida mesindusjuttu.

  Samuti teeme sissepõike Cinevilla kinolinnakusse, kus saame näha, kuidas välitingimustes sünnib film ja sisse elada muistsete kangelaste rollidesse. Lisaks muidugi näeme ka seda, milline nägi välja Riia linn umbes 100 aasta eest.
  Tagasisõidu päeval külastame kuulsat Riia linna turgu.

  Buss sõidab marsruudil Tallinna Bussijaam – Jüri alevik –Rapla – Türi – Viljandi – Pärnu – Ikla – Jelgava ja tagasi Jelgava – Ikla – Pärnu – Viljandi – Türi – Rapla – Jüri alevik – Tallinn
  Väljasõiduajad teatakse osalejatele. Orienteeruv väljasõit Tallinnast algab kell 8.00 -9.00 ja edasised kellaajad vastavalt ajakavale.
   
  Festivali osalustasu on 190 €
  See sisaldab:
  – Mugav reisibuss (sh. Leedu teemaks, bussi ja juhiga seonduvad kulud, kütus, parkimine)
  – Ööbimiseks koht 2-kohalises mugavustega toas Jelgava kesklinna hotellis
  – Mõlemal hommikul hommikusauna kasutus (7.00_12.00)
  – 2 hommikusööki buffet-stiilis
  – Festivali toitlustus (piknik alates lõunast kuni hilise õhtutundideni koos kergete jookidega)
  – Festivali pääset
  – Meejookide degusteerimine mesiniku juures
  – Cinevilla kinolinnaku külastus

  Leedu mesindusfestival on pikaajaline traditsioon. Igal aastal korraldatakse see erinevas Leedu piirkonnas. Meie läheme sinna juba 7.ndat aastat järjest, seega teame, mis ees ootab. Seda festivali on raske kirjeldada, seda peab lihtsalt ise kogema. Kes veel ei ole sealsel festivalil osalenud, siis tulgu meiega! Meil on hea seltskond ja meiega on lõbus ning tunned end turvaliselt. Oled oodatud!
  Osalemiseks saada kiri Mariannele e-kirjaga: rosenreisid@gmail.com või helista telefonil 5029006. Seejärel saadetakse osalustasu maksmiseks välja arve. Registreerumine 15.juulini või kuni kohti jätkub.
  Kohtumiseni festivalil!

  Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes. Reisija on kohustatud tutvuma Reisikorraldaja reisitingimustega kodulehel www.alustamealgusest.ee
   
  Reisi korraldajaks MTÜ AlustameAlgusest (reisikorraldaja registreering majandustegevuse registris TRE000757)

  Comments are closed.