Mesindusreis Soome

Toimumisaeg: 03.-05.juuli 2015
Sõiduvahend: kõigi mugavustega 42-kohaline „Hansaliinide“ punane reisibuss ja Vikingline punane laev
Korraldaja: EML Koolituskeskus koostöös MTÜ Alustame Algusest (reisikorraldaja registreering TRE000757).
Koolitaja ja tõlk reisil: Aleksander Kilk – EML juhatuse esimees ja Koolituskeskuse koolitaja
Külastatavad kohad ja sõidu marsruut koos ajakavaga:

Reedel, 03. juulil väljub buss kell 4.45 Viljandi Bussijaamast; Jüri alevikust kell 6.30 ja Tallinnast tulijatega kohtume sadamas kell 7.00. Vikingline laev Helsingisse väljub kell 8.00.
Helsingi sadamasse jõudes võtame kohe suuna Turu linna poole. Meie esimeseks mesinduskohaks on Kultarantas (Naantali) asuv Aimo Nurmiseni mesila külastus. Seal on võimalik näha põhjamaiset tumemesilast. Sinna oodatakse meid hiljemalt kell 14.00.
Peale mesila külastust omal käel lõunatamine ja väike jalutuskäik Naantalis – tuntud Muumimaa linnakeses.
Enne ööbimiskohta sõitmist on võimalus põgusalt tutvuda ka Turu linnaga. Soovi korral saame pilgu heita Turu katedraali või ajaloolisse ja huvitavasse Abo Vetuse muuseumisse.
 
Laupäeval, 04. juulil on 2 mesindusega seotud koha külastust. Esimese kohaga võite eelnevalt tutvust teha nende kodulehe kaudu: www.hunaja.fi.
HUNAJAYHTYMÄ OY alustas oma tegevusega juba 1969.aastal. Praegu on neil Soome suurim meepakenduskeskus ja nad on ka suurimad meetarvikute müüjad. Samuti külastame nende mesilat.
Teiseks külastuskohaks on kohalik põllumajanduskool, kus õpetatakse ka mesinikke. Tutvume nende meekäitlemise ruumidega ja mesilaga. Eelnev tutvus võimalik teha kodulehe kaudu: www.hunajaluotsi.fi
 
Pühapäeval, 05. juulil on külaskäik mesindusfirmasse H & J Parikka. Nende koduleht www.hjajparikka.fi. Nende tegevuse märksõna on rändmesindus. Saame ettekujutuse, kuidas nad siis oma mesilasperedega, mis on paigutatud 10-kaupa kärul asuvatele lavatsitele, liiguvad. Nende mesilasperede arv ulatub 300 pereni.
Ja enne laevale minekut jääb meie teele Janne Leimi mesila Kirkonummis, kus viimati EML õppesõidul osalejad käisid 2012.aastal. Janne Leimi on tuntud mesilasemade kasvataja. Sealt on võimalik osta kaasa itaalia-tõugu mesilasemasid. (Huvilistel palun oma soovist teada anda koos registreerumisega). Samuti on võimalik tema väikesest kauplusest ka inventari soetada ning muidugi tutvuda tema mesilaga ja uudistada, kas on muutusi eelneva paari aastaga toimunud.

 
EML Koolituskeskus omab koolitusluba – 7121 HTM, seega on võimalik osalustasu deklareerida oma tuludeklaratsioonis koolituskuluna.
Osalustasu sisaldab sõitu mugavustega bussis, laevaga ülesõitu (tekikoht), mesindusega seotud kohtade (5) külastust, mesindusalast koolitust, tõlget soome keelest eesti keelde ja ööbimist koos hommikusöögiga.

NB! Soovitus: reisile kaasa võtta kindlasti Haigekassa kaart lisaks tervisekindlustusele.
Kõik täpsustavad küsimused alustamealgusest@gmail.com või telefonil 50 29 006

Comments are closed.