Sloveenia-Horvaatia august 2017

Eelmise, 2016 aasta reisikirjeldust saab lugeda klikates siia.


Toimumisaeg: 22.august – 31.august 2017

Reisi pikkus: 10 päeva


Välja müüdud

Reisi märksõnad teel olles: Tuledesäras Viin, Euroopa vanima viinapuuga linn Maribor, omapäraste sildade linn Ljubljana, romantiline sihtkoht Bled oma järve, saare ja lossiga, jalutuskäik ja kohtumine kohaliku elu eestvedajaga armsas sloveeni külakeses, Vintgare kuru oma erinevate koskede ja veejugadega, Euroopa suurim karstikoobas Postojnas ja legendiderikas Predjamski koobaskindlus, ajalooline linn Pula, sõit Krk saarele koos ujumispausiga helesinise laguuniga Baška rannas ja maailma kitsaima tänavaga Vrbniku külastamine, rahulik jalutuskäik Plitvice järvistu piirkonnas. Tagasiteel Mikulovi loss koos põneva veinikeldri ja ajalooga.
 
Meie reis kulgeb rahulikus tempos, mille käigus väldime liigset kiirustamist ja pigem naudime oma kulgemist ning uue info omandamist. Võtame igapäeva rutakast tempost „aja maha“ ja elame reisil olles positiivsetele hetkeemotsioonidele. Seega sobib see reis igale vanusegrupile. Kõik ööbimised mugavates hotellides 2-kohalistes tubades.
 
Miks külastada Sloveeniat? Aga seepärast, et Sloveenia loodus on imeline: mäed, kuristikud, mägijõed. Neile lisanduvad iidsed lossid kõrguvatel kaljudel. Meie reisi kõrghetked Sloveenias on kindlasti Bledi järve ümbruses ja paadiga sõites, Vintgare kurus ja Postojna koobastes ning Predjamski koobaslossis.

Miks külastada Horvaatiat? Aga seepärast, et Horvaatial on külastajatele palju pakkuda: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja Vahemere kultuuride mälestised. Lisaks sellele on horvaadid väga sõbralik ja külalislahke rahvas. Meie reisi kõrghetked Horvaatias on kindlasti Istra poolsaarel asuv Pula linn, Krk saar oma imeilusa laguuniga Baška rannas ja maailma kitsaima tänavaga Vrbnikus, Plitvicka looduspark.

1. Päev
Väljasõit Tallinna Bussijaamast kell 6.00, Jüri alevikust kell 6.20, Viljandi Bussijaamast kell 9.00, Pärnu Kaubamajakast kell 10.15.
Läbime Baltimaad ja ööbima jõuame väga hilja Poolamaale, teisele poole Varssavit. Esimene sõidupäev on küll kõige pikem, kuid see loob eeldused järgmistel päevadel vähem bussis olemiseks.
Teel mitmed peatused, lõunasöögi võimalus Leedus või koheselt peale Leedu-Poola ületamist.
Ööbimiskohas avatud grill-baar soovijatele.
 
2. Päev
Hommikusöök buffet-lauas.
Natukene veel Poolamaad ja lõunat sööme juba Tšehhimaal (kaubanduskeskus, sularaha automaat ja kaardimaksete võimalus). Õhtul ootab meid aga tuledesäras Austria pealinn Viin. Eelnevalt soovi korral enne Austria piiri „Travelfree“ kaupluse külastus.
 
Bussiga tutvustav ringsõit kuulsal Ringstrassel ja olenevalt kohalejõudmisest, võimaluse korral õhtune jalutuskäik vanalinnas. Seejärel majutumine hotelli Wiener Neustadtis.
 
3. Päev
Hommikusöök.
Esimene peatus Maribori linnas, kus on aega lühiajaliseks jalutuskäiguks vanalinnas ja uudistamaks maailma vanimat kasvavat viinapuud, mis väidetavalt on juba rohkem kui 450.aastane.
 
Peale lõunat ootab meid Sloveenia pealinn Ljubljana oma põnevate sildade, kaunite purskkaevude ja linna kohal kõrguva kindluslossiga. Ühiselt jalutame vanalinna ja seal vaba aeg omapäi uitamiseks vanalinnas, lossi külastamiseks või jõepaadiga tuuritamiseks.
 
Ööbima sõidame Lovrani linnakesse, kus meid ootab mugav 4* hotell koos väga suure valikuga õhtusöögiga buffet-lauas (jookide valikust vein, õlu, kohv/tee,mahl) Õhtusöögi aeg kell 19.00-21.00 ja see seab meie päevale kahjuks ajalised piirangud eelnevates kohtades.
 
Hotelli kõrvalt algab 12 km pikkune ja 19.sajandil rajatud Lungamore promenaad, mis ühendab linnakest kuulsa ja elitaarse merekuurordi Opatijaga. Juba rohkem kui sajand tagasi peeti seda piirkonda tänu suurepärasele mikrokliimale tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks. Siin armastasid aega veeta ka Euroopa kroonitud pead, eelkõige Austria-Ungari keisrid.

4. Päev
Hommikusöök rikkalikus buffet-lauas.
Sõidame mööda mere-äärset teed ja imelisi vaateid nautides Pula linna poole, mille vanalinn on müstiline – näpuotsaga Rooma aega, lusikaga Itaalia keskaega ning kulbiga Austria-Ungari Keisririigi hõngu. Pula linn lihtsalt võlub meid just Rooma Impeeriumi perioodidest säilinud ehitistega – templite ja kuulsa amfiteatriga.
 
Pula amfiteater on üks kuuest suurimast tänapäeval eksisteerivast Rooma amfiteatrist. Omal ajal suutis amfiteater mahutada 23 000 pealtvaatajat ja sissepääse oli 20. Hetkel on istekohti 5000-le pealtvaatajale.
Näeme Augustuse templit, triumfikaart, linna raekoda. Kuni paar tundi vaba aega omapäi uudistamiseks.
 
Seejärel sõidame Aadria mere suurimale saarele – Krk saarele. Saarel on omapärane loodus – idarannikul valged kaljud, läänerannikul lopsakas taimkate. Ujumiseks paus imekauni helesinise laguuniga Baška linnas, mis asub kahe mäe vahel. Seal on ühest kuristikust teiseni kulgev rand, ms lausa kutsub puhkepausi tegema. Jurandvori külakeses saame ettekujutuse aga Horvaatia matmiskommetest, kui teeme peatuse St.Lucija kiriku kõrval kalmistul. Just siit leiti kiviplaadile graveeritud horvaadi kirjakeele vanim näidis.
Jõuame ka kaljul asuvasse maailma kõige kitsama tänavaga linnakesse nimega Vrbnik. Seal on mitmeid veinikeldreid, mis pakuvad Horvaatia ühe parima piirkonna veini.
 
Ööbimine samas hotellis, buffet-stiilis õhtusöök koos erinevate jookidega kell 19.00-21.00

5. Päev
Hommikusöök rikkalikus buffet-lauas.
Ja peale seda on tulekul imeline looduspäev. Meid on ootamas – Plitvice looduspark oma imeliste järvede ja koskedega. Selle koha pärliteks on 16 eri tasapinnal paiknevat järve, mis on ühendatud koskede ja veekaskaadidega, luues unustamatu muinasjutulise õhkkonna.
Meie jalutuskäigu marsruut on väga vaheldusrikas. Rongi meenutava sõidukiga sõidame mööda serpentiine kuristike kohal tiirutades kõrgemale mägedesse. Jalutame laudteel, kus avanevad imeilusad vaated arvukatele koskedele ja jugadele, mis ühendavad eri tasandil asuvaid lompe ja järvekesi. Tõmbenumbriks on 72 m kõrgune juga. Võimalus uurida ka koopaid, millest üks suurematest on ligi 165 m pikk ja 46 m kõrge. Üle suurima järve aga sõidame väikese elektrimootoriga praamiga. (Rahvusparki sisenemine lisatasu eest, kuid jalutuskäik on seal kõigil jõukohane ning selleks varume piisavalt aega).
 
Õhtuks tagasi Lovrani, kus meid ootab jällegi rikkalik õhtusöök koos jookidega ajavahemikus kell 19.00-21.00

6. Päev
Hommikusöök rikkalikus buffet-lauas.
Ja peamegi hakkama imeilusast Horvaatiast tagasiteele asuma. Meid on ootamas aga jälle üks põnev päev.
Kõigepealt sõidame Postojna koobaste juurde. Need on Euroopa suurimad karstikoopad, mille maa-aluse marsruudi pikkus on 5,2 km, sellest läbime 3,5 km väikese rongiga ja 1,7 km jalgsi. Koobastik on tõeline looduse imeteos oma maa-aluse jõe ja hiigelstalaktiididega. Audiogiid ja keele valik (Sisenemine lisatasu eest).
Lähedal asub legendide rikas Predjamski koobaskindlus, mis seisab järsul kaljuserval kogu oma vankumatus uhkuses juba aastast 1202. (Sisenemine lisatasu eest).
Lõunasöögi võimalus Predjamski koobaskindluse jalamil või Postojna koobaste juures. Kes neid kohti külastada ei soovi, saavad iseseisvalt lähiümbruses ringi jalutada.
 
Edasi sõidame Bledi linnakesse. Kui jääb aega, siis heidame soovijatega pilgu Bledi kindluslossile.
Järgmised 2 ööd on meil majutus hotellis „Krek“ koos 3-käigulise õhtusöögiga mõlemal õhtul.

7. Päev
Hommikusöök.
Sõidame Vintgare kurusse. See eeldab kerget rännakut kahe mäe vahel orus, karge mägijõe kaldal. See kuru on üks populaarsemaid looduslikke vaatamisväärsusi Sloveenias. Kõrgete kaljude, kiirustava mägijõe ning lihtsa ja kerge matkaraja kombinatsioon kutsub inimesi seda külastama. Kokku on raja pikkus 3,2 km ja vaatamist jagub seal kuhjaga – kärestikud, kaljud, koopad. Kõige järsemas kohas on kaljude kõrgus ca 100 m ning kohati vastaskallas nii lähedal, et lausa tunned mägijõe jahedat hõngu sealt vastu peegeldamas. Kuru lõpus on aga looduskaunis Šumi kosk, väidetavalt kõrgeim jõekosk Sloveenias. (Kurusse sisenemine väikese lisatasu eest)
 
Seejärel soovijatele paadiga sõit Bledi järve keskel asuvale „soovide saarele“. Seal viib 99 trepiastet kauni barokkstiilis Neitsi Maarja Taevaminemise kiriku juurde, mille kella helistades täituvad kõik soovid. (Laevasõit lisandub hinnale).
 
Kui eelmisel päeval ei jäänud aega Bledi lossile, siis saame sinna uudistama nüüd minna. Seda täpsustame reisil.
 
Majutus jälle koos 3-käigulise õhtusöögiga Krek hotellis.

8. Päev
Hommikusöök.
Alustame tagasiteed. Lõunapeatus Austrias, tee äärses söögikohas ja õhtul soovijatega Mikulovi lossi külastus, et heita pilk maailma suurimale veinivaadile. See loss on kindlasti teile silma jäänud, kui sõidate Tšehhimaa kaudu Austriasse. Nüüd on võimalik sinna ka soovi korral sisse astuda.
Õhtul hiljem ootab meid hotell Tšehhimaa väikelinnas Bučovice. Võimaluse korral teeme peatuse kuulsa Austerlitzi lahingu mälestusmärgi juures.
Hotellis on väike restoran, kus soovi korral saab einestada ja nautida juba Tšehhi kööki.
 
9. Päev
Päeva märksõna – Tšehhi- ja Poolamaa osaline läbimine. Lõunasöögi peatus Poola kaubanduskeskuses. Samuti püüame aega leida sissepõike tegemiseks kuulsasse Jasna Gora kloostrisse, et heita pilk imettegeva Musta Madonna ikoonile.
Olenevalt teede oludest ja liiklusest võib meil jääda aega ka lühikeseks jalutuskäiguks Varssavi vanalinnas.
Ööbimine Lomzas või selle lähiümbruses.
 
10. Päev
Läbime Baltimaad ja õhtuks koju. Alates Eesti piirist sõidab buss Ikla-Pärnu-Tallinn-Jüri alevik – Viljandi.
 
Osalustasu 650.-eurot sisaldab:
➢ Sõitu mugavas 46-kohalises reisibussis, grupi suurus 35-38 inimest (koostööpartner „Hansaliinid“) – bussis istekoht valitakse registreerumisel
➢ Bussijuhtidega seonduvad kulutused
➢ Kiirteemaksud, parklatasud
➢ Majutus hotellides (koht 2-kohalises mugavustega toas)
➢ 9 hommikusööki
➢ 5 õhtusööki, neist 3 väga rikkalikus buffet-lauas koos jookidega (vein, õlu, mahl,kohv/tee) ja 2 õhtul 3-käiguline
➢ Horvaatia turismimaks
➢ Reisisaatja – tõlk teenus
➢ Võimalus maksta osamaksetega
➢ Sloveenias ja Horvaatias kuurort(linna)maksud
 
Korduvsõitjatele ja varajastele registreerujatele kuni 01.veebruar 2017 sõidu soodustus 25 € ja kingituseks Mikulovi lossi külastuse sissepääse.
 
Lisanduvad kulutused:
➢ Tervise- ja reisitõrkekindlustus (sõltub vanusest) – tellida ise kindlustusfirmast, vajadusel aitame
➢ Kulutused söögile (v.a. reisiprogrammis loetelu)
➢ Kohakülastused soovi korral (2016.a. andmetel, hinnad võivad muutuda sõltumata reisikorraldajast) – soovist informeerida registreerumisel, osad kohad saab otsustada ka kohapeal – tasumine reisil olles sularahas
✓ Plitvicka järvede rahvuspark 160 HRK
✓ Pula amfiteater 42.50 HRK
✓ Postojna koopad 23.90 €
✓ Predjamski koobaskindlus 11.90 €
✓ Kombineeritud pilet ehk Postojna + Predjamski kokku 31.90€
✓ Bledi kindlus 8 € (grupihind alates 10 inimest)
✓ Paadisõit „soovide saarele“ Bledi järvel 12 € (ainult eelregistreerimisega)
✓ Väljasõit sloveeni külla 5 €
✓ Vintgare kuru (grupihind) 3 €
✓ Mikulovi lossi külastus 150 CZK
 
Muu info:
✓ Sloveenias on kehtiv rahaühik euro
✓ Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses või kohal olles välja võtta automaadist. Ka pangakaardimaksed on enamus kohtades võimalikud. Kurss euro suhtes on u. 1€ = 7,6 HRK.
✓ Tšehhis ja Poolas saab maksta lõunasöögi eest kaardiga või kohalikus rahas.
✓ Piiriületusteks piisab kehtivast ID-kaardist või passist, mis peab kehtima peale reisi vähemalt 3 kuud.
Soovitame kindlasti sõlmida reisitõrkekindlustuse koos tervisekindlustusega. EL ravikindlustuskaart ei kata vajaduse korral kõiki kulusid ja reisitõrkekindlustus garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes
Registreerumisel võimalus valida istekoht bussis
✓ Peale registreerumist väljastatakse arve, mida saab tasuda osade kaupa. Viimane osamakse peab olema tasutud hiljemalt 1 augustiks 2017.
✓ Korduvsõitjatele ja varajastele registreerujatele kuni 01.veebruar 2017 sõidu soodustus 25 €
✓ Postojna koobastesse sisenemiseks kaasa võtta soojemad riided. Koopa temperatuur 8-10 C.
✓ Mugavad jalatsid koobastes ja kurus kõndimiseks.
✓ Ujumisriided ja käterätik, soovitavalt ka vastavad ujumissussid, sest meres on siilikuid.
 
Reisikorraldaja MTÜ Alustame Algusest (registreering TRE007) jätab endale õiguse teha vajaduse muudatusi reisiprogrammis, mis on tingitud ilmastikust, kohalikest oludest või muudest ettenägematutest asjaoludest. Tutvuge ka kodulehel olevate reisitingimustega.
 
Täpsustav info ja registreerumine:
Marianne Rosenfeld: telefon 50 29 006
e-kiri: rosenreisid@gmail.com
 
Tagasi üles

Comments are closed.