Kellele nostalgia ja meenutused eelmisest sajandist, kellele uued avastused. Kõik on oodatud meie reisiga ühinema.
5 päevase reisi jooksul näeme Valgevenes järgmisi huvitavaid kohti: Navapolack, Polack, Vitebsk, Orša, Mogiljov, Minsk, Dudutki, Mir, Nesviž.

1. PÄEV – kolmapäev, 11. mai
Väljasõit kell 6.00 Tallinna Bussijaamast. Edasi kulgeb marsruut Jüri alevik – Rapla – Türi – Viljandi – Pärnu – Ikla ja ikka edasi Valgevene poole. Sooja söögi võimalus Ikla piiripunktis orienteeruvalt kell 11 paiku. Järgmine söögivõimalus orienteeruvalt 3 tunni pärast enne piiriületus, edasi juba Läti-Valgevene piir ning peale sealseid tolliformaalsuseid täitmist suundume Navapolacki linna, mis rajati alles 1958.aastal ja kus meid ootab mugav hotell „Belarus“. Orienteeruvalt oleme arvestanud hotelli jõudmiseks kella 20.00 paiku, et rahulikult välja puhata esimese reisipäeva varajasest ärkamisest ja pikast bussisõidust tingitud väsimus.

2. PÄEV – neljapäev, 12.mai
Peale hommikusööki sõidame 20 kilomeetri kaugusele Polacki linna, mis on üks vanimaid idaslaavi linnu, olles 10.sajandil Polotski vürstiriigi keskuseks. Linna areng on seotud viikingitega (venepäraselt varjaagidega)
Kuulsad kloostrid on muutnud Valgevene palverännakute keskusteks ja vaatamisväärsusteks ka turistidele. St.Euphrosyne poolt rajatud kloostrit külastame ka meie.
Lisaks sellele põgus pilguheit võimsale Püha Sofia katedraalile, mis ehitatud aastatel 1044-1066. See võimas katedraal on märk iseseisvusest ja võimsusest ning osa võimuvõitlusest Kiievi suurvürstiriigiga.
Euroopal on palju georgraafilisi keskpunkte ja Venemaa teadlased kinnitavad, üks neist on Polatskis. Huviväärset raudsõrestikuga märki jäädvustab iga fotoaparaadiga külaline. Ka meie saame seda teha.
Peale lõunat teeme põgusa tutvuse Viciebski (Vitebsk) linnaga ja püüame leida vaba aega hiliseks lõunatamiseks.
Edasi suundume Orša linna, kus saab imetleda endist jesuiitide kolleegiumit, erinevaid kirikuid ja teha jalutuskäik õhtuses vanalinnas.
Ööbima sõidame Mogiljovi, mugavasse hotelli.

3. PÄEV – reede, 13.mai
Peale hommikusööki uudistame Mogiljovi, Valgevene üht vanimat linna, kus väärivad tähelepanu näiteks peapiiskop Georgi Konisski palee ja selle väravad, peapiiskopkonna katedraal, Püha Nikolai klooster, Nõukogude väljak ja veel palju muud huvitavat. Vaba aeg lõunatamiseks ja jalutuskäiguks.
Peale lõunat asume teele Valgevene pealinna Minski suunas. Õhtune linnaekskursioon bussiga ja suurema kaubanduskeskuse külastamine. Majutumine mugavasse *** hotelli, kuhu jääme kaheks ööks.

4. PÄEV – laupäev, 14.mai
Peale hommikusööki sõidame Dudutkisse, kus asub unikaalne etnograafiline kompleks. Seal saame näha, kuidas töötavad keraamik, sepp, käsitöömeistrid, degusteerida kohalikke jooke ja maitsta küpsetisi ning juustu. Võimalik meeneid kaasa osta. Vabaõhumuuseum asutati 1993. aastal ja on ainus eramuuseum Valgevenes.
Edasi sõidame väikesesse alevikku nimega Mir, kus uudistame ühte seitsmest „Valgevene imest“. See on Miri loss, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Uhke loss oma viie torniga, mida Valgevenet külastades lihtsalt peab oma silmaga nägema.
Tagasiteel Minskisse jääb meie teele Nesviž, samuti üks Valgevene vanimaid linnu. Ka seal on võimalik külastada ilusat lossi (hoopis teise stiiliga kui Miris asuv, kuigi need mõlemad olid Radzivilli vürsti suguvõsa residentsid) või jalutada vanalinnas.
Õhtul vaba aeg tutvuda Minski linnaga. Soovijatega külastame rahvusraamatukogu, mille vaateplatvormilt avaneb imeilus vaade tuledes säravale Minski linnale.

5. PÄEV – pühapäev, 15.mai
Hommikusöök ja peale seda aeg asuda koduteele. Valgevene – Leedu piirile sõit. Leedut läbides vaid lühike seljasirutus peatus ja sooja söögi söömise võimalus Leedu-Läti piiril. Läti läbime peatusteta ja Iklas jälle võimalik selga sirutada ja kergelt einestada. Alates Iklast sõidab buss marsruudil Ikla-Pärnu-Tallinn-Jüri alevik-Rapla-Türi-Viljandi.


* Sõidame mugava 46-kohalise „Hansaliinide“ reisibussiga. Grupi suuruseks 32 inimest. Kaheksal kiiremal registreerujal võimalik istuda üksinda 2-kohalisel istmel bussi tagumises osas.
* Kõik majutused hotellides 2-kohalistes mugavates tubades (WC ja dušš toas).
* 2. päeval kontinentaalne hommikusöök, 3, 4, 5 päev hommikusöök buffet-lauas.
* Viisa ja kohustuslik tervisekindlustus on Sinu eest tehtud
* Grupijuht tutvustab Sulle külastatavaid kohti ja on abiks tekkivate küsimuste lahendamisel
* Minski linnaekskursioon toimub kohaliku giidi saatel vene keeles, kuid tõlkega eesti keelde
 
* Reisi broneerimisel tuleb Reisikorraldajale tuua üks pilt (fotograafi juures öelda, et Valgevene viisa tarbeks), pass, millel on vähemalt 2 vaba lehekülge viisa kleepimiseks ja kehtivus vähemalt 90 päeva peale reisi lõppemist ehk kuni 15.augustini. Koos Reisikorraldajaga täidetakse viisa taotluse ankeet).
* Broneerimiseks kasuta soovituslikult vormi kodulehel.
* Kohtade broneerimine reisile kuni 01.aprillini või kuni kohti jätkub
* Istekohad bussis valitakse registreerumisel reisile
* Reisile tulija peab eelnevalt tutvuma reisitingimustega Reisikorraldaja kodulehel www.alustamealgusest.ee

Lisatasu eest (hinnad 2015.a.andmetel)
* Dudutki muuseum 100 000 BYR, koos audio-giidiga 130 000 BYR
* MIR loss 80 000 BYR
* Nesvizh loss 100 000 BYR, audio-giid lisana 25 000 BYR
* Minski Rahvusraamatukogu ….- täpsustamisel
Raha on vahetada soodsam kohapeal, kuid minimaalne kogus võiks eelnevalt kaasas olla. Kauplustes võimalik ka kaardimaksed.
1 EUR = 16 195.00 RYB (Tavid kurss 21.11.2015, kurss on muutlik).

Täpsustav info telefonil 5029006 või e-kiri: rosenreisid@gmail.com

Comments are closed.