Kuldne sügis Venemaal

Kuldne sügis Venemaal
Petseri – Pihkva – Veliki Novgorod

Seda, mida ootab rändajat Kagu-Eestis Koidula piiripunkti taga, võib liialdamata nimetada imede põlluks, kust tagasi tulles mõtled: ilus oled, Eestimaa. Aga piiri taga on siiski ka huvitav ja kord (taaskord) võiks sinna siiski minna.
 
Lähme ja avastame, millised ajaloopärlid seal peidus on ja uskuge, neid on mitmeid. Lisaks veel võimalus kogeda nii vene inimese südamlikku soojust kui ka venelikku bürokraatiat. Aga oma silm on kuningas. Tule meiega positiivseid elamusi saama! Sõit toimub sujuvalt rahulikus tempos.
 
Sõidu toimumise aeg: 5.-8. oktoober 2017, kestvus: 4 päeva.
 
Marsruut: Tallinn – Jüri alevik – Viljandi – Tartu – Koidula – Pihkva – Veliki Novgorod – Irboska – Petseri – Eestisse tagasi

1. Päev – 5. oktoober, neljapäev
Buss väljub Tallinna Bussijaama juurest kell 7.00, Jüri alevikust kell 7.30, Viljandi Bussijaamast kell 10.00, Tartust kell 11.30.
Peale piiriületust sõidame Venemaa ühte vanimasse linna – Pihkvasse, mida nimetatakse ka Venemaa eelpostiks. Samuti on linna nimetatud küll sõdalaseks, küll Venemaa loodepiiri kaitsjaks, kuid see linn on kogu oma ajaloo vältel silma paistnud sõltumatuse ja kordumatusega. Ja pihkvalased hoolivad oma ajaloomälestistest. Kui Pihkva kremlis jätkub tööd veel aastateks, siis kindlus ja kirikud on seal taastatud ning vanade jooniste järgi üles ehitatud. Pihkva kreml (krom) on Venemaa vanim kreml-kindlus. Astumegi sisse seal asuvasse Püha Kolmainu katedraali, kus asub väidetavalt üks maailma suurimaid ikonostaase – kõrgus 42 m, barokkstiilis ja pärit 17.-18.sajandist.

Ööbimine väga mugavas ****hotellis http://www.dvorpodznoeva.ru/

2. Päev – 6. oktoober, reede
Hommikusöök.
Ees ootab meid Veliki Novgorod ehk Suur Isand Novgorod, nagu rahvas teda läbi aegade on nimetanud. See on linn, kus 9.sajandil algas Vana-Vene riigi loomine. Asudes tähtsate kaubateede ääres, kujunes Novgorodist tähtis hansalinn.
Meie majutume Novgorodi kremli vahetus läheduses asuvasse mugavasse ****hotelli http://en.hotel-volkhov.ru/
 
Esimene tutvus Novgorodi kremliga, mis õhtuses tuledesäras mõjub eriti suursuguselt. Novgorod oli rikas linn ja kaupmehed ehitasid selle kirikuid täis. Novgorod on linn, kus ajalugu elab kõrvuti tänasega ning kus on põimunud nii bõliinad kui tõelisus.

3. Päev – 7. oktoober, laupäev
Hommikusöök.
Kremlis ootab meid kohalik vürst, kellega koos teeme ajaloolise rände. Lõuna paiku pöörame bussi nina küll kodu poole, aga meil on veel palju avastamata.
Irboska – kunagine võimas piirkindlus, mille müürid veel tänapäevalgi aukartust äratavad. Meie teeme väikese jalutuskäigu maalilise uhtoru servapidi, kus on kaldaterass 12 karstiallikaga, mida nimetatakse Slaavi läteteks. Need on loodusimed, mida Eestis ei näe. Legendi järgi olevat igal allikal oma jõud: üks annab tervist, teine õnne, kolmas armastust. Vett peab proovima igast allikast, siis saab kogu komplekti.
Ööbima jõuame Petserisse, mis on tänaseni palverändurite üks olulisemaid sihtpunkte. Õhtul vaba aeg iseseisvalt linnakesega tutvust teha või lihtsalt maitsvat õhtusööki nautida hotelli lähedal asuvas „pelmennajas“.
Ööbimine kloostri lähedal hotellis „12 Mesyatsev“.

4. Päev – 8. oktoober, pühapäev
Hommikusöök.
Läheme tutvuma Petseri kloostriga. Siseneme territooriumile legendiga seotud Vereteed pidi ja jõuame kirikute juurde. Tavapäraselt pühapäeviti saab alates kella 9.30-st näha unustamatut vaatepilti kellamängijatest ja kuulata nende fantastilist kõla. Loodame, et see on jätkuvalt nii. Eelnevalt oleme broneerinud endile sisenemise maa-alustesse koobastesse, mille kuue tänava seinanišsidesse on alates 16.sajandist maetud üle 10 000 munga ja ülikute perekondade liikme. Sinna sisenemine loomulikult vabatahtlik.
Kui kellaajaliselt õnnestub, siis on broneeritud eraldi ka ekskursioon kloostrisse.
Keskpäeval alustame sõitu piirile. Piiriületus ja buss sõidab Koidula – Tartu – Viljandi – Jüri alevik – Tallinn.

4-päevase emotsiooniderikka reisi osalustasu on 230 €
See sisaldab:

– Sõitu mugavas 49-kohalises „Hansaliinide“ bussis (koht valitakse registreerumisel, kiirematel üksinda istumise võimalus)
– Kõiki bussiga seonduvaid kulusid
– 2 ööd mugavas **** hotellis (Pihkvas ja Veliki Novgorodis) – koht 2-kohalises toas
– 1 öö Petseri hotellis (2-sed toad, kuid võib juhtuda, et pesemisvõimalus koridoris jagatud ruumides)
– 3 rikkalikku hommikusööki
– Giid/reisijuhti
– Kohalik giid Veliki Novgorodi Kremlis
– Petseri kloostri katakombide külastust
Hinnale lisandub:
– Venemaa viisa koos kindlustusega 70€
– Ühekohalise toa lisatasud (soovi korral täpsustatakse võimalus)
– Tasulised sissepääsud (kirikutes soovituslikult annetused)
– Lõuna- ja õhtusöögid omal käel
Viisa taotlemiseks:
Hiljemalt 15. septembriks tuleb edastada Reisikorraldajale:
– Pass, mis kehtib veel vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu
– Dokumendifoto suurusega 3,5 x 4,5 – fotograafi juures tehtud Vene viisa tarbeks foto (hele taust, tõsine näoilme, ei tohi olla vanem kui 6 kuud)
– Täidetud ja allkirjastatud ankeet, mille Reisikorraldaja teile eelnevalt saadab või aitab täita kohtumisel.
– Kindlustuspoliisi koopia, kel oma kindlustus olemas.

Reisile registreerumisel tuleb maksta osalustasust koheselt 50 € väljastatud arve alusel ja ülejäänud summa hiljemalt 15.septembriks.
 
Info ja registreerimine e-kirjaga: rosenreisid@gmail.com või telefonil 5029006 (Marianne Rosenfeld)

Comments are closed.