Sellel lehel saab natukene tutvuda meie reisimiste ajalooga. Kahjuks kõikidel reisidel ei ole meil
humoorikat suleseppa, kes mälestused üles talletaks (või pole meile sellest märku andnud), kuid paljud mesinikele suunatud õppereisid on leidnud kajastuse Ülo Lippa ehk Metsamesiniku sulest ja neid on võimalik lugeda.
Lisaks pikem ülevaade Soome mesilatesse Aleksander Kilgi sulest ja Eha Metsalliku ülestähendused Taga-Karpaatia viimasest, 2018.aastal toimunud reisist.
2017.aastast alustas reisijuht Chris ka filmide loomist. Hetkel on meil üleslaetud  3 filmi: kultuuri- ja loodussõprade Sloveenia-Horvaatia (2017), Leedu mesindusfestival (2018), Dalmaatisa (2019).
Reisimiste kajastus ei ole kronoloogiline, vaid lihtsalt riikide kaupa.

Reisimised Venemaal
2017.aastal käisime mesinikega Venemaal. Lustakat reisikirja - "Võimalik vaid Venemaal",  saab lugeda, kui vajutad siia.

Reisimised Ukrainas ja Taga-Karpaatias
Esimene tutvus oli 2013.aastal, kui mesinikega sai käidud APIMONDIAL. Kuidas reis kulges, selle kohta humoorikas reisikiri teemal "Reis eelmisesse sajandisse" Ülo Lippa alias Metsamesinik sulest ja seda saab lugeda, kui vajutad siia.
Ülo on ka filmimees. Üles on võetud Taga-Karpaatia mesinike õpetussõnad, filmi pikkuseks 54 minutit, vene keeles. Vaatamiseks vajuta siia.
Viimane reis Taga-Karpaatiasse toimus 2018.aasta sügisel. Mesinduse ülevaate koostas reisikaaslane Eha Metsallik. Lugemiseks vajuta siia. 
Metsamesinik Ülo Lippa on pikemat reisikirja alles kirjutamas. Selle avaldame 2019.aasta jaanuari 2.pooles.

Reisimised Taanis
2013.aastal toimus meil mesindusalane õppereis Taani, mille jäädvustasid filmilindile aktiivsed mesinikud Jüri Lugus ja Ülo Lippa. Kes tahab filmi, see peab nende poole pöörduma. Aga reisikiri on loetav kõigile, kui vajutad siia.
Õppereis toimus koostöös tuntud Saaremaa mesiniku ja Eesti riikliku mesindusprogrammi kauaaegse projektijuhi Aivar Raudmetsaga. Tema oli kontaktis Taani mesinikega külastuskohtade planeerimisel ja tõlgiks nendega vestlemisel. Filmilindile talletatud Taani Mesinike Liidu konsulent V.Flemmingu juures olemine. Vaatamiseks vajuta siia.

Reisimised Rootsis
"Mesinike uskumatud seiklused Rootsi kuningriigis" on leidnud kajastuse ikka meie vahva reisiselli Metsamesiniku sulest. Reis toimus 2014.aastal ja reisikirja saab lugeda siit.
Aga asjalik mesinike koolitus on talletatud ikka 34-minutilisse õppefilmi. Autor Ülo Lippa ja seda saab vaadata sellelt lingilt.
Õppereis toimus koostöös Eesti tuntumate mahemesinikest koolitajate  Aili ja Tõnis Taaliga, Rootsist partneriks filmis nähtud Mari-Ann Andersson.

Reisimised Norras
2014.aastal sai käidud mesinikega Norras. Selle kohta saab lugeda reisikirja Aleksander Kilgi sulest, kes oli kontaktisikuks ja tõlgiks norra mesinikega suhtlemisel. Reisikirja lugemiseks vajuta siia.

Reisimised Valgevenes
Valgevene on riik, kus reisijuht Marianne on pidanud pidevalt käima ka muudel tööülesannetel ja seetõttu on see piirkond ka omamoodi armsaks saanud.
Eestimaa mesinikud sai sinna viidud aastal 2015.
Reisikiri ikka Metsamesiniku sulest, vajutades siia.

Reisimised Sloveenias-Horvaatias
2016.aastal käisime avastusretkel mesinikega. Reisikirja saab lugeda siit
2017.aastal olid bussis kultuuri- ja loodusehuvilised. See reis on meil jäädvustatud filmilindile ja filmi loojaks reisijuht Chris. Filmi saab vaadata siit.
2019.aastal olid bussis mesindushuvilised. Sellest õppereisist on meil jäädvustatud filmilindile kogunisti 2 reisi. Lühem versioon reisijuht Chrisi poolt. Filmi saab vaadata siit.
Pikem ja põhjalikum film tehtud mesinik Jüri Luguse poolt. Filmi saab vaadata siit.

Reisimised Slovakkias
Meie käisime seal ammu, juba aastal 2010. Õigemini oli see meie esimene korraldatud reis väljapoole Eesti piire ja sõpruskonnale ehk meie reisiklubile.
Kus me käisime, mida vaatasime, seda saab lugeda ühe meie reisil osaleja reisikirjast.

Reisimised Ungaris
Ungari - madjarite maa. Meie reiside sihtkohaks aastast 2012. Ja kõikidel reisidel
püüame kohtuda sealse kuulsaima eestlasega - sepp Antiga. Tegelikult tänaseks päevaks on Antist saanud ka kuulus viinamarjakasvataja.
Igal korral erinev programm, kuid alati on sees külaelu Nozvaji külas, laevasõit (ainult meie grupp laeval) Doonaul, armsad väikelinnad.
Kuidas eesti mesinikud 2017.aastal Ungaris puhkamas käisid, sellest saab lugeda siit

Reisimised Austrias ja Baierimaal
Üks meie lemmiksihtkohti oma imeliste looduslike vaadetega. Reisijuht Marianne püüab seal käia igal teisel aastal ja aegajalt ka reisigruppe sinna viia. Ühest esimesest korraldatud reisist nendesse riikidesse  2012.aastal saab ülevaate lugeda püsireisija Sirli sulest, vajutades siia
ja püsireisja Merle sulest, vajutades siia.


Reisimised Poolamaal
Poolas käime tihti. Peaaegu igal sõidul Euroopa poole läbime ju Poola ja alati leiame mõne huvitava koha, kus teha pikem peatus. Ja eraldi oleme sinna reise teinud 2014 ja 2018.aastal. Reisikirja kahjuks keegi jäädvustanud neist reisidest ei ole.

Reisimised Soomes
Meie reisikavades väga tihti sihtkohaks. Mesinikega käidud alates 2012 peaaegu igal aastal. Viimati käisime seal 2018.aasta augustis. Reisikirja kirjutas Aleksander Kilk, kes on kõikidel mesinike reisidel Soome olnud reisijuhiks-koolitajaks-tõlgiks. Lugemiseks vajuta siia.
Filmi tegi Jüri Lugus. Filmi vaata siit.


Reisimised Lätis
2016.aastast alates võtsime oma reisikavadesse eraldi suunana Kuramaa ja mesinikele  kogu Läti. Käidud mitmel korral, aga jällegi kahjuks pole kaasas olnud head suleseppa.
2018.aastal käisime mesinike tegemisi uurimas. Hea reisikaaslane filmis õppereisi pikalt üles ja seda saab vaadata 2-s jaos.

Reisimised Leedus
Igal aastal käime  augustikuu 1.nädalavahetusel  suurejoonelisel  Leedu mesindusfestivalil. See on kõigile, mitte ainult mesinikele. 2018.aasta reisi filmis reisijuht Chris. Filmi vaatamiseks vajuta siia.
Lisaks sellele käime märtsikuus toimuval ja ka väga suurejoonelisel, käsitööfestivalil Vilniuses.
Ja ka mesinike juures oleme käinud, ikka õppereisil. Sellest on reisikiri Metsamesiniku sulest, lugemiseks vajuta siia