Filmid on teinud meie MTÜ liige Chris Rosenfeld, kes on ka mitmetel reisidel reisijuht ning alates 2022.aastast Erasmus+ projektide projektijuht. Ikka ja jälle õppereiside suunaga Euroopasse.

Filmid projektitegevustest
Septembris jätkus meie Erasmus+ rahastusega Soome õpiränne ehk väiksema grupiga sai jälle tarkust omandamas käidud.

Siit lühikene ülevaade meie õpirändest.


2022.aastal on meil Erasmus+ rahastusega projekt "Mesinike õpirännakud Soomes ja Rootsis".  Esimene film
sellest projektist.
Filmid kohtumistest mesinikega
Mesinike hulgas on palju neid, kelle elutöö väärib jäädvustamist. Tegime sellega algust alles 2020.aastast.Jüri Lugus ja Olvi Lugus - mesinikud, kelle nimi ei vaja suuremat tutvustamist
2022.aastal korraldasime 3-ndat aastat seenior-mesinike kokkusaamise. Selleks puhuks kirjutati seenior-mesinike marss ühe toreda mesiniku poolt. Autor Tiit Oidram.
Eesti üks tuntumaid seeniormesinikke on kindlasti Antu Rohtla. Temaga oli pikk intervjuu, millest tunnikese toome ka teieni. Kohtumine toimus 2022.aasta aprillis.
Olustvere kooli tuntakse mesinike koolina. Kuulame, mida selle kooli kohta rääkisid mesinduse esimese lennu vilistlased. Kohtumine toimus 2021.aasta jaanuaris.


Meie esimene näpuharjutus filmimisel. Kohtusime Anna Aunapiga, kes on hobimesinik, kuid juba paarkümmend aastat keemikuna tunneb muret mee kvaliteedi ja käitlemise üle ning püüab nii mesinikke õpetada kui meetarbijaid suunata õiget mett ostma.

Filmid meie reisidest
Iga reis on alati õppimine.  Aga muidugi on meil palju õppereise konkreetsete teemadega. Filmitud neid kahjuks vähe, aga tulevikus püüame end parandada selles osas.
2019.aastal käisime jällegi Horvaatias, kuid sel korral Dalmaatsia piirkonnas.
2017.aastal sai jäädvustatud Sloveenia-Horvaatia reis. Siis oli küll mesinikke bussis vähe, sest mesinikega sai õppereeisil käidud aasta varem.